Зв'яжіться з нами Фінансування Сервіс Запчастини KOMATSU TOYOTA Контакти
X

Заявка на зворотний дзвінок

Захисний код
 • Komatsu
 • Toyota

Історія компанії TOYOTA

Історія навантажувачів Toyota

Toyota Industrial Equipment – шлях до успіху і світового визнання

Історія Тойоти розпочалась в останні роки 19-го століття, коли Сакічі Тойода (Sakichi Toyoda) винайшов електричний ткацький верстат, який здійснив революцію в текстильній промисловості країни. У січні 1918 р. Сакічі заснував компанію «Toyoda Spinning and Weaving Company» і за допомогою свого сина Кіїтіро Тойода в 1924 р. здійснив мрію свого життя про будівництво автоматичної лінії. Через два роки він заснував підприємство «Toyoda Automatic Loom Works»...

У Японії перший навантажувач був зроблений у 1939 році, однак Друга світова війна призупинила їх виробництво. Власне, до війни було випущено лише декілька 3-тонних електричних навантажувачів, і японці не зустрічалися з ними аж до окупації, коли вони були привезені з-за океану для розвантажування кораблів супроводу. Японські інженери були надзвичайно вражені досконалістю цих машин. Деякі виробники знали, що вилкові навантажувачі місцевого виробництва будуть користуватися великим попитом у країні з економікою, що відновлюється.

У період ранньої окупації Японії був розроблений план закупівлі навантажувачів японського виробництва американськими окупаційними силами. Тоді більше ніж десять компаній розпочали виробництво, але вони швидко збанкрутували або зайнялися іншим бізнесом після того, як цей план було забуто. У цей час японський уряд почав підтримувати розвиток місцевого виробництва навантажувачів. Тоді ж (початок 50-х) фірма Toyota почала їх виробництво.

Фахівці Toyota (Toyoda Automatic Loom Works) усвідомлювали, що вони мають певні переваги в розробці свого навантажувача. Їхні заводи з виробництва автомобілів використовували навантажувачі у виробничому циклі, тому вони знали, чого очікують клієнти.

У квітні 1955 року перший прототип навантажувача був відправлений на фабрику з виробництва автомобілів для випробувань «у похідних умовах». Протягом трьох місяців інженери Toyota спостерігали за його роботою і збирали інформацію з цієї 1-тонної машини, що мала бензиновий двигун. До березня наступного року вони вже були переконані, що навантажувач може бути «випущений у світ». Перший навантажувач Toyota отримав найменування Toyota LA.

У міру економічного зростання збільшувалися розміри наземних і морських транспортних компаній, які виступали головними користувачами навантажувачів, 3-тонні навантажувачі стали найбільш затребуваною моделлю. Toyota відповідає на це розробкою свого 3-тонного навантажувача середніх розмірів.

1957 року Toyota продовжує презентувати нові моделі. У червні 1957 року випускається навантажувач з бензиновим двигуном серії F об’ємом 3 878 см3 — модель LE. Слідом за нею йде новий навантажувач із дизельним двигуном 5 890 см3 — модель LD. На жаль, на цей момент темпи розвитку японської економіки призупиняються, і це серйозно позначається на обсягах виробництва навантажувачів. Toyota використовує падіння обсягів для покращення своїх внутрішніх виробничих систем.

З 1957 по 1958 Toyota разом із своїми філіями працює над удосконаленням виробництва. Цей етап дозволив Toyota винести виробництво багатьох комплектуючих, запчастин і компонентів до авторизованих дочірніх компаній за одночасного забезпечення високого рівня якості. За рахунок передачі цих функцій спеціалізованим компаніям інженери Toyota змогли сконцентруватися на розробці нових деталей і покращенні точності виготовлення. У цей час Toyota стає на шлях перетворення на всебічно розвиненого виробника зі складальним виробництвом.

У 1959 році японська економіка починає швидко відновлюватися, що викликає підвищення попиту на навантажувальну техніку. Водночас Тойота будує новий завод, здатний випускати 150 навантажувачів на місяць. Крім того, 1959 рік ознаменувався першим експортом — 1 одиниця була продана до Таїланду.

Подальші 3 роки експорт вилкових навантажувачів поступово росте, хоча навантажувачі не призначені для продажу стороннім клієнтам — вони використовуються дистриб’юторами для «внутрішніх цілей». На початку 60-х років японський уряд оголошує план збільшення доходів громадян удвічі. Цей план передбачає подвійне підвищення персонального доходу громадян протягом подальших 10 років за рахунок стимулювальної підтримки тих галузей промисловості, що розвивалися.

Крім цього, уряд змушений зайнятися угодами про вільну торгівлю, що могли зашкодити розвитку Японії. Обговорювався той факт, що навантажувачі японського виробництва вже здатні конкурувати з іноземними моделями. Таким чином, навантажувачі опиняються серед перших виробів, включених в угоди про вільну торгівлю, що сприяло підвищенню їхньої якості й покращенню методів виробництва. У результаті, починаючи з 1964 року, експорт навантажувачів Toyota кардинально змінюється у бік збільшення.

У 1963 році після уважного вивчення продукції іноземних компаній Toyota випускає навантажувач «міжнародної» специфікації — модель 5LR. Ця модель дещо вужча, ніж її японський побратим, і має більш компактні габарити. Завдяки цим розробкам Toyota отримує домінувальну долю ринку 2-тонних машин на території Японії.

У 1965 році Toyota отримує своє перше велике експортне замовлення — 188 машин. Покупцем машин є порт Сінгапур, який обрав навантажувачі Toyota з-поміж 23 претендентів. Завдяки цій поставці Toyota набуває важливий досвід роботи на міжнародних ринках, який дозволяє пробитися на найбільший з них — США.

Як і раніше, експорт у США почався з 1 навантажувача. Ця машина була відправлена на адресу контролюючої організації з метою визначення, чи зможе навантажувач Toyota пройти інспекцію. Легко пройшовши всі випробування, навантажувач показав, що машини, зроблені Toyota, цілком відповідають міжнародним стандартам щодо якості та робочих характеристик.

70-ї роки були дуже динамічними для компаній по всьому світу. Дві нафтові кризи (1973 і 1979) серйозно вплинули на розвиток світової економіки, і серйозно зачепили Японію. Toyota продемонструвала також значну гнучкість, випускаючи відносно невеликі партії абсолютно різних моделей навантажувачів практично без зниження показників якості й продуктивності праці. Тому японський стиль виробництва й розробки нових виробів почав активно вивчатися багатьма компаніями й поширюватися в усьому світі.

У 1970 році в Японії будується завод з виробництва навантажувачів Тойота в місті Такахама. Це підприємство досі вважається найбільшим заводом у світі, який виробляє навантажувачі й промислові транспорті засоби. До 1973 року щомісячний обсяг виробництва досягає 3000 одиниць.

1970 року перші навантажувачі Toyota експортуються в Радянський Союз.

На початку 1975 року світова тенденція щодо зниження рівня забруднення довкілля приводить до створення нової моделі електронавантажувачів вантажопідйомністю до 3 тонн, а також іншої складської техніки з електроприводом.

Наприкінці 70-х років, крім високих робочих швидкостей, великого значення набувають такі чинники, як зниження витрат і зменшення кількості зайвих операцій, виконуваних оператором. У зв’язку із цим, починаючи з 1978 року, концепція дизайну навантажувачів Toyota була піддана цілковитому перегляду. До виробничої лінійки вводяться нові моделі з розривом вантажопідйомності у 250 кг.

До початку 1983 року світова економіка починає набирати обертів, і Toyota планує свою готовність до нових перемог. У 1984 році фірма завершує своє «сумарне бачення ринку промислових транспортних засобів», яке детально описує наступні кроки для Toyota. На початок 1986 року компанія Toyota експортувала понад 200 000 одиниць промислової техніки по всьому світу й міцно втримувала позиції лідера всередині Японії.

У 1987 році міжнародна конкуренція і торгові бар’єри стають перешкодою для наступу на глобальних ринках. Відповіддю компаніє стає будівництво нових виробничих потужностей за межами Японії. До середини 90-х Toyota засновує два виробничі відділення — у Франції та США.

Між 1987 і 1991 роками розвиток японської економіки залишався відносно стабільним, але до початку 1992 року почав різко погіршуватися. 1994 року ріст економіки не спостерігався, і цього року Toyota презентувала ринку свою нову модель маленьких навантажувачів — 6FG/FD. Ця серія машин успадковувала дуже вдалі рішення свого попередника, але приділяла більше уваги рівню ергономіки й комфорту водія.

У 1992 році економіка США почала відновлюватися, що дозволило збільшити рівень продажів 6 серії, і до 1995 року сумарна кількість навантажувачів, вироблених компанією Toyota, перевищило 1 000 000 одиниць.

Перед початком 21 століття Toyota знову повертається до теми технічних інновацій. 1999 року виходить наступне (сьоме) покоління навантажувачів вантажопідйомністю від 1 до 3,5 тонн, що мало неперевершені характеристики в галузі безпеки. Ось вже вкотре Toyota стає лідером ринку за рахунок нових, більш жорстких стандартів у сфері стійкості машин.

У 2000 році Toyota випускає на ринок наступну новинку — електронавантажувачі серії 7FB з двигуном змінного струму. Цього ж року Toyota поглинає одного з найбільших європейських виробників складського устаткування — шведську компанію BT Industries і стає найбільшим світовим виробником навантажувальної техніки, беззаперечним лідером з виробництва навантажувачів і складської техніки в глобальному масштабі!

У 2003 році оновлюється серія електричних навантажувачів з 3-опорним компонуванням. У 2004 році Toyota оновлює модельний ряд навантажувачів великої вантажопідйомності, при цьому здійснюється спеціальна розробка навантажувачів для ринку країн СНД.

2005—2006 рік відомий німецький журнал Logistik Journal публікує рейтинг світових виробників засобів підлогового транспорту: Toyota Industries Equipment — лідер ринку навантажувальної техніки! Приголомшливі продажі: 2005 рік — 190 000 одиниць техніки; 2006 — 177 000 одиниць. Таким чином, безперечним лідером, починаючи з 2001 року, залишається Toyota, яка залишила далеко позаду всіх своїх конкурентів і динамічно набирає обертів завдяки незмінно високій якості техніки, що виробляється нею.

2007 року продажі Toyota становлять понад 200 000 одиниць техніки — і знову на вершині рейтингу світових виробників! Загальний обсяг продажів у 2007 році склав $7,80 млрд.

У 2008 році, згідно зі спеціалізованим німецьким журналом «Logistik Journal», Toyota Industries Corporation сьомий раз поспіль очолила рейтинг продажів серед виробників вилкових навантажувачів. Інший німецький журнал «DHF» також віддав Toyota перше місце за підсумками року. Чистий обсяг продажів у 2008 році перевищив € 12,3 млрд.

Знаменним є 2008 рік ще з тієї причини, що Toyota стала найбільшим у світі автовиробником за підсумками 2008 р., відібравши лідерство в американської General Motors Corp. General Motors був номером один протягом 77 років й активно використовував цей факт у рекламі. Продажі GMC минулого року впали на 11% — до 8,35 млн автомобілів. Toyota ж продала по всьому світу 8,97 млн машин!

Коротка хронологія подій:

 • 1926 Заснування Toyota Automatic Loom Works (TAL)
 • 1933 Заснований Автомобільний підрозділ (Пізніше Toyota MOTOR CORPORATION)
 • 1956 Початок виробництва й продаж першої моделі вилкового навантажувача Toyota LA
 • 1965 Перший великий експорт навантажувачів
 • 1970 Відкриття заводу Takahama
 • 1972 Вироблено 100 000 одиниць навантажувачів
 • 1985 Вироблено 500 000 одиниць навантажувачів
 • 1990 Початок виробництва в TIEM
 • 1995 Виробництво навантажувачів досягає 1 000 000 одиниць
 • 1996 Початок виробництва у Франції. Придбання BT/Raymond

Протягом семи останніх років Toyota є абсолютним лідером у виробництві навантажувально-розвантажувальних засобів підлогового транспорту, випередивши такі міжнародні корпорації, як KION Group (Linde, Still, OM Pimestro) Німеччини, NACCO Corp. (Hyster, Yala, Deca, Sumitimo) США, Jungheinrich Німеччини, Crown США та інших!